Güncel kataloğumuzu görüntülemek için tıklayın.      (X)
Setaf

Süpermarket Raf Sistemleri

Süpermarket dekorasyonunda amaç sadece ürünlerin düzgün bir şekilde gruplandırılması ve yerleştirilmesi değildir. Doğru ekipman seçimi ile satışa sunulan ürünler, müşterilerin de dikkatini çeker ve bu da işletmenin ticaretine ivme kazandırır.


Süpermarket Raf Sistemleri

Süpermarket Raf Sistemleri Çeşitleri

İlgi çekici bir süpermarket dizaynında ilk sırada tercih edilen duvar üniteleri ile ürünler düzenli bir şekilde yerleştirilirken işletmede çalışan kişilerin işi de kolaylaşır. Duvara yaslanarak kullanılan duvar ünitelerinin farklı ölçü seçenekleriyle birçok ürün aynı ünite üzerinde sergilenebilirken süpermarket içerisinde düzen de sağlanabilir. Şüphesiz ki bu müşterilerin de işini oldukça kolaylaştırır.

Pratik alışveriş imkânı sunan ekipmanlar arasında yer alan çift taraflı gondol üniteleri teşhir alanlarını en iyi şekilde değerlendirmenize olanak sağlar. Ekonomik ve standart seçenekler arasından süpermarket dizaynına göre karar verilebilirken işletme içerisinde hareket alanı da tanınmış olur. Müşteriler, market arabaları ile reyonlar arasında rahatça gezebilir, ihtiyacı olan ürüne kolayca ulaşabilir.

Özellikle süpermarketlerde ürün çeşitliliğinin ve müşteri sirkülasyonun fazla olması diğer ekipman ihtiyaçlarını da doğurur. Market arabaları, alışveriş sepetleri müşterinin alışverişte geçirdiği zamanı daha keyifli hale getirir.

Teşhir havuzu ve stantlar ile haftanın ürününü ya da kampanyalı ürünleri daha öne çıkarabilir, müşterinin ilgisini çekebilirsiniz. Raflardaki kampanyaları duyurmak ve standa çekmek için ise indirim etiketleri, yönlendirme levhaları gibi tamamlayıcı ve yardımcı ekipmanlardan destek alabilirsiniz.

Bir markette olmazsa olmaz ekipmanlardan bir diğeri de kasa bankolardır. Süpermarket hacmine göre çeşitli ölçüler arasından tercihini yapabilirsiniz. Müşteri sırasını minimum seviyede tutmak ve kasiyer personelinin işini daha da kolaylaştırmak için bantlı market kasa bankolarını da işletme ihtiyaçları arasında değerlendirebilirsiniz.

Setraf, müşteriye özel çalışma prensibi ile tüm işletmelerin ihtiyacına cevap verecek ekipmanları sağlar. Raf boyutlarının çeşitli ölçülere sahip olmasıyla dilediğiniz alanı duvar üniteleri veya çift taraflı gondol üniteleri ile değerlendirebilirsiniz. Ünitelerde farklı ölçüler olduğu gibi çeşitli renk çalışmaları da yine sunulan hizmetler arasındadır. Beyaz, gri ve siyah ünite seçeneklerinden birini seçebileceğiniz gibi dilerseniz süpermarket ya da hipermarketinize ait rengi de Setraf’ın sunduğu hizmetler dahilinde bulabilirsiniz.

Süpermarket Raf Sistemleri Özellikleri

Perakende mağazalarda kullanılan süpermarket raf sistemleri, ürünlerin sergilenmesi ve bölmelere göre düzenlenmesi sağlayan çözümler arasındadır. Mağaza alanına ve ürün çeşitliliğine göre farklı özellikler var olabilir. Bu türdeki raf sistemlerinin ortak özellikleri şöyledir:

  • Farklı ürün türleri ve boyutları için çeşitli raf çeşitleri mevcuttur. Düz raflar, eğimli raflar, askılı ürünler için çubuklar gibi farklı seçenekler, farklı ürünler sergilemek için uygundur.
  • Raf yüksekliklerinin ayarlanabilir olması, farklı ürün boyutlarına ve depolamaya uyum sağlar.
  • Modüler olması, kolay kurulum ve değişiklik imkânı sunar. Raf parçaları genellikle birleştirilerek istenilen detay oluşturulabilir.
  • Büyük mağazalarda ürün dağıtımını kolaylaştırmak için hareketli raflar veya döner raf sistemleri mevcuttur.
  • Raf sistemleri, ürünleri düzenli ve çekici bir şekilde sergilemeye yardımcı olur. Ürünlerin kolayca görünmesi ve hazırlanması için gereklidir.
  • Raf sistemleri genellikle metal veya dayanıklı plastik parçalardan yapılmış olup, uzun ömürlü kullanım için tasarlanır.
  • İndirim, kampanya gibi fırsatların veya ürün bilgileri ile fiyatlarının gösterilmesi için etiketleme alanlarına sahiptir.

*** Detaylı bilgi için lütfen talep formunu eksiksiz doldurunuz. Ekibimiz en kısa sürede tarafınıza dönüş sağlayacaktır. ***

Haberler

Bizden ve sektörden en güncel haberler ve makaleler. TÜMÜNÜ GÖSTER