Güncel kataloğumuzu görüntülemek için tıklayın.      (X)
Setaf

Yedek Parça Depo Raf Sistemleri

Yedek parça depo raf sistemleri, çeşitli yedek parçaların depolaması ve düzenlemesi gereken her işletme için gereklidir. Bu sistemler, depolardaki parçaları organize etmenin verimli ve uygun maliyetli bir yolunu sunarak doğru parçayı hızla bulmayı kolaylaştırır.


Yedek Parça Depo Raf Sistemleri

Yedek parça depo raf sistemleri, güvenli depolama çözümleri sunarak güvenliği artırmanın yanı sıra uygunsuz saklama nedeniyle parçaların zarar görme riskini azaltmaya yardımcı olur. Raflar, çeşitli tasarım ve boyutlarda üretilir. Böylece işletmeler ihtiyaçlarına en uygun olanı aralarından seçebilir.

Yedek Parça Depo Raf Sistemleri Çeşitleri

Yedek parça depo raf sistemleri arasında sıklıkla Süper 1-2-3, unirack ve hafif rack raf sistemleri tercih edilir. Genellikle otomotiv sektöründe kullanılan yedek parça depo raf sistemleri; egzoz, tampon, aksesuar, kaporta gibi birçok parçayı barındırır. Bu yüzden de çeşitli ölçülerde ve derinliklerde olur.

Süper 1-2-3 ve unirack raf sistemleri galvaniz yapısıyla diğer tüm raf sistemleri arasından öne çıkar. Sürekli raf sistemi değiştirmek yerine uzun yıllar kullanım garanti eden galvaniz sayesinde ürünlerin doğru şekilde depolanması ile istenilen sürede muhafaza edilmesi mümkündür.

Modüler yapıdaki tüm yedek parça depo raf sistemleri, depolanacak ürüne göre şekillendirilebilir. Bu sayede en ufak üründen en büyüğüne kadar tüm orta ağırlıktaki parçalar sorunsuz şekilde depolanır.

Maliyeti azaltmak veya daha hafif ürünleri taşımak için ise hafif rack raf sistemleri öne çıkar. Farklı renk ve ölçülerdeki bu raf sistemlerinde de diğer sistemlerdeki gibi cıvata bulunmaz ve geçmeli sistem uygulanır.

Yedek Parça Depo Raf Sistemleri Özellikleri

Yedek parça depoları, farklı boyutlarda ve tiplerde yedek parçaların düzenli şekilde bulunması ve kolayca erişilebilir olması gereken alanlardır. Bu tür depoların etkili çalışabilmesi için uygun raf sistemlerinin kullanılması önemlidir. İşte yedek parça depo raf sonuçlarının özellikleri:

  • Farklı boyut ve tiplerdeki yedek parçaları depolamak için çeşitli raf türleri uygulanabilir. Askılı raflar, bölmeli raflar, çekmeceli raflar gibi çeşitli seçenekler, farklı parça tiplerine uyum sağlar.
  • Yedek parçaların farklı boyutlarına ve raf aralıklarına göre ayarlanabilir olması, daha etkili bir depolama düzeni sağlar.
  • Raflardaki bölmeler, farklı yedek parçaların organize şekilde depolanmasını sağlar. Her değişik ürünün başka bir bölmede olması erişim hızını arttırır.
  • Modüler raf sistemleri, depo düzeninin ihtiyaca göre hızla ayarlanabilmesini sağlar. Yeni yedek parçalar eklenirken ihtiyaç duyulduğunda veya değiştirildiğinde esneklik sağlanır.
  • Yedek parçaların hızlı ve kolay bulunabilmesi için raflarda etiketleme veya tanımlama alanları bulunur.

*** Detaylı bilgi için lütfen talep formunu eksiksiz doldurunuz. Ekibimiz en kısa sürede tarafınıza dönüş sağlayacaktır. ***

Haberler

Bizden ve sektörden en güncel haberler ve makaleler. TÜMÜNÜ GÖSTER