Güncel kataloğumuzu görüntülemek için tıklayın.      (X)
Setaf

Ecza Deposu Raf Sistemleri

Sağlık sektörü, insanların yaşam sınırlarını arttırmak için büyük sorumluluk taşır. Bu nedenle eczanelerin ve sağlık kuruluşlarının ilaç ve benzeri tıbbi malzemeleri güvenli şekilde saklaması son derece önemlidir. Tam bu noktada ise ecza deposu raf sistemlerine başvurulur.


Ecza Deposu Raf Sistemleri

Çeşitli tasarım ve ölçülere sahip ecza deposu raf sistemleri, her işletmeye uyumlu hali ile cezbedici ve kolay ulaşılabilir hale gelir. İşletmenin birçok konuda yararına olan bu depo raf sistemleri, ayarlanabilir çekmeceler, kutuların boyutlarına göre ayarlanabilen bölmeler ve açılır raflar içerir.

Ecza Deposu Raf Sistemleri Özellikleri

Ecza depoları, tedavilerde kullanılan ilaçların ve bakım ürünlerinin hem düzenli hem de güvenli şekilde muhafaza edildiği yerlerdir. Ecza depolarında kullanılan raf sistemleri, isteğe bağlı özel ihtiyaçları karşılayacak şekilde tasarlanır. Ecza deposu raf sistemleri için önemli özellikler:

  • Ecza ürünleri genellikle hassas ve steril ürünlerdir. Raf sistemleri, kolay temizlenebilen ve hijyenik olarak üretilir.
  • Farklı boyutlarda sunulan ve tıbbi ürünler mevcuttur. Raf seçeneklerinin ayarlanabilir olması, farklı ürünlerin kolayca saklanması ve erişim sağlama imkânı sunar.
  • Ecza depolarında ürünleri ayırmak ve kolay erişim sağlamak önemlidir. Raf sistemleri, etiketleme için uygun alanlar sağlar ve ürün kategorilerine göre düzenleme yapılabilir.
  • Ecza ürünleri için belirlenmiş depolama standartları ve süreleri bulunur. Raf sistemleri, bu şartlara uygun olarak tasarlanır. Örneğin belirli bir sıcaklık ve nem aralığı sağlama gerekliliği olabilir.
  • Bazı tıbbi ürünler nem ve ışık gibi faktörlere karşı hassas olabilir. Raf sistemlerinin hava koşullarını kontrol edebilme özelliği bulunur.
  • Ecza depolarında depolanan ürünler genellikle yüksek değere sahip olabilir. Bu duruma hassasiyet gösteren depolara özel çözümler sunulur. Kilitli bölmeler ve gelişmiş güvenlik önlemleri ile donatılmış seçenekler ile istenilen ürünlerin güvenliği sağlanır.
  • Ecza depolarında ürün politikası yönetimi önemlidir. Raf sistemleri, tarihe göre ilk giren ilk çıkar (FIFO) veya son giren ilk çıkar (LIFO) kurallarına uygun bir düzenleme sağlar.
  • Düzenli şekilde sergileme ve kolay erişim sağlamak raf sistemlerinde envanter yönetimini kolaylaştırır.
  • Raf sistemleri, düzenli bir şekilde sergilenmesi ve kişiye hızlı erişim sağlamasını desteklemelidir. Bu, hızlı ve etkili bir envanter yönetimini sağlar.
  • Bazı ecza ürünleri için özel depolama sertifikaları mevcuttur. Raf sistemleri bu sertifikalara uygun olarak tasarlanır ve belgelenir.

Ecza Deposu Raf Sistemleri Çeşitleri

Ecza depolarında ilaçların depolanması için gerekli alanlara ihtiyaç duyulur. Galvaniz ham maddeden yapılan ve hiçbir kaynak işlemi olmadan sadece bükülerek üretilen Süper 1-2-3 galvaniz hafif yük depolama sistemi depo ihtiyaçlarına çözüm getiren özelliklere sahiptir.

Diğer hafif yük raf sistemlerinden ayrılan Süper 1-2-3 ile eczane ürünlerini kolayca depolanabilir hale getirir. Geçmeli sistemi ile de ürün boyutuna göre kolayca rafların arası ayarlanabilir. İleri teknoloji tasarıma sahip bu sistem sayesinde ilaç vb. ürünleri kolayca depolayabilirken aradığınızı da rahatça bulabilirsiniz.

Orta seviye depolama ihtiyacı için ise Süper 1-2-3 raf sisteminin bir üst modeli olarak üretilen Unirack raf depolama sistemi tercih edilir. Galvaniz ham maddesi ile uzun ömürlü kullanım sunan Unirack raf sistemi, yüksek teknoloji tasarımı ile ecza depolarının verimli hale gelmesini sağlar.

Midi rack raf sistemi de Unirack gibi orta yük depolamada kullanılan bir raf çeşididir. Bu raf sisteminin sunduğu avantajlar arasında ise önden ayaklı sistemi ile genişleyebiliyor olmasıdır. Bu sayede her büyüklükte ürün kolayca depolanabilir.


*** Detaylı bilgi için lütfen talep formunu eksiksiz doldurunuz. Ekibimiz en kısa sürede tarafınıza dönüş sağlayacaktır. ***

Haberler

Bizden ve sektörden en güncel haberler ve makaleler. TÜMÜNÜ GÖSTER